Witamy wszystkich na naszym forum!

Uwaga! Uwaga! Nowe grupy w Tematycznym i Geo RR! Nowe skrzynki w TR! Zapraszamy do udziału! a:)

Tagi na każdy temat!

Polskie miejscowości na współczesnej i dawnej pocztówce, a także z czasów powojennych w naszym GEO RR! Wolne miejsca w grupach czekają na Was! Obrazek

Znaczkowe problemy

Moderatorzy: romanek, Delillah, Pasazerka

Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Znaczkowe problemy

Postautor: marmolada » ndz lis 15, 2015 3:26 pm

Słuchajcie mam problem z naklejeniem znaczka.
Nigdy bloczków nie kleiłam. Wydaje mi się, że kiedyś coś słyszałam, że nie można ich wyrywać, tylko trzeba nakleić całość. Ale właśnie sama jakiś czas temu dostałam przesyłkę z niepełnym bloczkiem... Więc już sama nie wiem jak to jest.
Chciałam nakleić ten znaczek, ale nie dam rady upchnąć wszystkiego na kartce i jeszcze dokleić inny, więc fajnie by było, gdybym mogła tylko wyrwać znaczek z bloczka i tak go nakleić. Będzie on ważny i panie na poczcie mi go bez problemu podbiją? :roll:

Obrazek
:!: UWAGA! 1-majowy adres aktualny do końca maja 2016

Wishlist PL Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia.
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Znaczkowe problemy

Postautor: romanek » ndz lis 15, 2015 3:31 pm

Spokojnie marmolada! Możesz wyrwać znaczek od reszty bloku i nakleić. Ten proceder już popełniałem dziesiątki razy. Bardzo szkoda było mi odrywać resztę, ale nie było wyjścia. Tak więc rwij, nie żałuj :)

Takie duże znaczki jak ten czy Disneja czy papieża w całości naklejałem na te większe kartki np. kwardatowe z Warszawy ( w miejscu do korespondencji, a resztę znaczków w tradycyjnym rogu). Tylko tekstu mało było gdyż nie miałem już miejsca.
In 100 years love is illegal, all your dreams will die...
А на что мне небо, да зачем эти звезды, если я останусь один...
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Zawsze chętny na kartki z Elbląga i Słupska :)
Będę wdzięczny za pocztówki bez kopert.
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » ndz lis 15, 2015 3:52 pm

Dzięki.
No właśnie jest problem z ich naklejaniem na normalne kartki, a moja jest o wiele mniejsza niż 10x15
A dziewczyna chciała żebym jej nakleiła dużo ładnych znaczków, tiaaaaaa, albo jakiś folkowy.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Z listonoszem na Ty

Postautor: Grzegorz » ndz lis 15, 2015 4:19 pm

Dokładnie tak jak pisze Romanek. Ciekawostką może być to, że dla Poczty liczy się tylko znaczek a reszta bloku to taki przerośnięty margines. I tak naprawdę służy tylko aby cieszył oczy :)
Profil na PC: https://www.postcrossing.com/user/grzekol
Otrzymane (w tworzeniu): https://picasaweb.google.com/115167742350085663503
Będzie mi miło otrzymywać kartki o tematyce pocztowej: gmachy poczt, samochody pocztowe, znaczki, koperty, skrzynki, listonosze itd. :)
Awatar użytkownika
Pasazerka
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Pasazerka » pn lis 16, 2015 7:08 am

w znaczku, który ma się pojawić na kartce/liście najważniejsze, żeby były podstawowe dane - nazwa kraju i nominał, reszta to już tylko ozdoba. chociaż tego znaczka chyba byłoby mi żal rozdzierać, tak pięknie prezentuje się w swojej pełnej formie :)
AKTUALNY ADRES: Starogardzka

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » wt lis 17, 2015 9:21 pm

Pasazerka pisze:w znaczku, który ma się pojawić na kartce/liście najważniejsze, żeby były podstawowe dane - nazwa kraju i nominał

O, dobrze wiedzieć.

Pasazerka pisze:chociaż tego znaczka chyba byłoby mi żal rozdzierać, tak pięknie prezentuje się w swojej pełnej formie

Mnie też było żal, bo całość prezentuje się naprawdę wspaniale. Nawet nie wiedziałam, że takie cuda u mnie na poczcie mają. Offów już nie wysyłam, a jak wysyłałam to przez napisz kartkę. A teraz pierwszy raz po dłuższym czasie umówiłam się na zagraniczny swap :D

Awatar użytkownika
Pasazerka
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Pasazerka » śr lis 18, 2015 7:35 am

najważniejsze, że to nie ten paskudny byk :!:
AKTUALNY ADRES: Starogardzka

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie
Awatar użytkownika
inkarri
Moderator

Postautor: inkarri » pn kwie 11, 2016 8:08 am

Słuchajcie, może ktoś coś słyszał albo zetknął się z podobną sytuacją.
Byłam dzisiaj na poczcie, chciałam kupić znaczki za 10,20 albo 50 groszy, żeby doklejać do tych za 1,75zł.
Pani nie miała żadnych! r;)
Powiedziała, że już NIE BĘDĄ sprzedawać znaczków, i na dowód pokazała mi grubą rolkę białych naklejek (jak sklepowe metki), które będą naklejane zamiast znaczków...
Dziś nie prima aprilis...Coś ktoś wie ?
:D Ulubione kartki: zwierzęta, latarnie morskie, wiatraki, skanseny, stroje ludowe, tematyka LGBT, pin-up girls, jedzenie, ilustracje z dziecięcych książek, pluszowe misie...
:? Nie przepadam za: kartkami retro, "słodkimi psiaczkami i kociaczkami", akwarelowymi widoczkami...
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » pn kwie 11, 2016 8:47 am

Mówisz o białych naklejkach z logo poczty, na których odręcznie wpisuje się opłatę pocztową? Czy wymyślili coś nowego? :evil:
Z tego co słyszałam to te naklejki miały być tylko na przesyłki polecone :roll: ale znając polską pocztową rzeczywistość, to też pewnie w niektórych urzędach będą stosować je na wszystko :cry: :?
Wątpię, żeby poczta zrezygnowała całkowicie ze znaczków (chociaż kto ich tam wie...)

Awatar użytkownika
inkarri
Moderator

Postautor: inkarri » pn kwie 11, 2016 8:53 am

Tak, właśnie o tych mówię - czasem je naklejali na polecone. Ale jak dotąd jeszcze się nie spotkałam z nimi na zwykłych listach, kartkach. Musiałam zrobić zakupy na stronie poczty.
Kiedyś mi się obiło o uszy, że poczta w ogóle chce się wycofać ze znaczków o określonej wartości - np. za 2zł, 2,50zł i wprowadzić tylko beznominałowe, takie jak te paskudne niebieskie kafle... Ile w tym prawdy? Co urząd pocztowy, to inna wersja...
:D Ulubione kartki: zwierzęta, latarnie morskie, wiatraki, skanseny, stroje ludowe, tematyka LGBT, pin-up girls, jedzenie, ilustracje z dziecięcych książek, pluszowe misie...
:? Nie przepadam za: kartkami retro, "słodkimi psiaczkami i kociaczkami", akwarelowymi widoczkami...

Wróć do „Mam Problem”