Witamy wszystkich na naszym forum!

Uwaga! Uwaga! Nowe grupy w Tematycznym i Geo RR! Nowe skrzynki w TR! Zapraszamy do udziału! a:)

Tagi na każdy temat!

Polskie miejscowości na współczesnej i dawnej pocztówce, a także z czasów powojennych w naszym GEO RR! Wolne miejsca w grupach czekają na Was! Obrazek

Postcard United

Moderatorzy: romanek, Delillah, Pasazerka

Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postcard United

Postautor: romanek » pt lis 20, 2015 9:35 pm

Cześć!

http://www.postcardunited.com/

Nowy serwis pocztówkowy Postcard United funkcjonuje już jakiś czas sporo spośród nas w nim uczestniczy. Jakie macie spostrzeżenia lub uwagi macue co do jego działania?
Pozytywne czy odwrotnie? Jakie kartki przychodzą? Czy warto polecić innym? I czy w ogóle jesteście zadowoleni. Zapraszam do dyskusji.
In 100 years love is illegal, all your dreams will die...
А на что мне небо, да зачем эти звезды, если я останусь один...
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Zawsze chętny na kartki z Elbląga i Słupska :)
Będę wdzięczny za pocztówki bez kopert.
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Postcard United

Postautor: romanek » pt lis 20, 2015 9:42 pm

Dzisiaj otrzymałem kartkę z ... Kambodży.... jest bardzo interesująca z fajnymi znaczkami. Pochwalę się nią jutro :)
Przekonuje mnie to,iż jednak warto tam coś znów powysyłać :mrgreen:
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: romanek » sob lis 21, 2015 2:58 pm

Oto kambodżańska pocztówka z Postcard United :D

Obrazek

i znaczki

Obrazek
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » sob lis 21, 2015 9:28 pm

Wooow, Kambodża! Gratuluję!
Mnie się wydaje, że do otrzymywania rzadkich krajów, nawet na PU, trzeba mieć też szczęście. Otrzymałam stamtąd kilkanaście kartek i są to same Rosje, Czechy, Chiny i Polskę :twisted: :roll: A zarejestrowałam się tam jak ten serwis raczkował, więc szansa na otrzymanie "egzotyka" była jeszcze większa.
Zresztą w losowaniu adresów też nie miałam tam szczęścia, bo na moim liczniku sent, widnieje ponad 10 kartek do Rosji, w tym doszły chyba tylko 4 ....
Dałam sobie spokój :(
Ale, przyzwyczaiłam się, nigdy szczęścia nie miałam :evil: Ponoć kto nie ma szczęścia w "grach", to ma w miłości, czy jakoś tak :roll: ;)
:!: UWAGA! 1-majowy adres aktualny do końca maja 2016

Wishlist PL Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia.
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: romanek » ndz lis 22, 2015 9:08 am

Pewnie masz rację. W moim przypadki na PC rzadko kiedy trafiło mi się coś egzotycznego. Raczej standard, a jak już przyszłą kartka z Cejlonu to jakaś amerykańska.
Na PU natomiast bardziej dopisywało mi szczęście. Oprócz Kambodży dostałem Kubę i kilka ładnych kartek z Malezji, Indonezji i trafiły się Indie. (aczkolwiek uważam,że powinno się pisać India, a nie Indie) :)
Po ostatniej kartce będę znów losował na PU :)
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Awatar użytkownika
Kahlan
Z listonoszem na Ty
Kontaktowanie:

Postautor: Kahlan » wt lis 24, 2015 6:50 pm

I jak losowałeś? Ja na razie wysłałam kilka z PC i z PU i czekam na swoje (i trochę poczekam na pewno).
Mam mały off topic jak wylosujecie osobę, która w "oczekiwaniach" - akurat na PC mi się trafiła - ma bardzo mało i bardzo nietypowych kartek (tu konkretnie pocztówki z postaciami z bajek Mój mały kucyk, Hello Kitty i jakaś mi nieznana) to szukacie na siłę, czy jakąś podobną wysyłacie? Szukałam trochę, ale nie znalazłam i ze smerfami wysłałam, bo nie chciałam przeciągać, szczególnie, że dziewczyna dopiero 4 wysłała, a żadnej nie otrzymała. I z jednej strony uważam, że i tak dobrze się wpasowałam, a z drugiej czuję i niedosyt, że nie trafiłam w jej upodobania bardziej, ale i jakieś poczucie, że aż tak konkretnie się podawać nie powinno. Może że tym czy tym się interesuje i najbardziej by się z nich ucieszyła, ale jeszcze jakieś tam by chciała, albo z każdej się ucieszy, a tu bez tego może niewiele znaczącego, ale jednak dopisku. Czy ja jestem nienormalna, czy aż tak się nie powinno? Chyba jak wypisywałam coś w swoim profilu (muszę się temu za dnia w końcu przyjrzeć językowo ;)) to chyba jakiś komunikat poniżej nawet był o nie określaniu preferencji?
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: romanek » wt lis 24, 2015 7:02 pm

To bardzo dobrze,że starasz się dopasować wysyłaną kartkę do życzeń adresata. Tak powinno być :) Ale jeśli nie do końca ma się kartkę, która jest tematem zbliżona, to może być inna, ladna. I to też jest bardzo dobrze! Ja bardzo się cieszę,że nadawca przyśle coś z moich życzeń. Aczkolwiek ja mam prozaiczne życzenia,iż bardzo łatwo się wpasować :) Ale nie wszystkim to się udaje, bo otrzymywałem z dużych miast (gdzie kartki są) jakieś dziwadła.
Ja jeszcze nie losowałem na PU, zrobię to przed świętami, ponieważ obawiam się natłoku świątecznych kartek wątpliwej jakości. Wolę te turystyczne ;)
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Awatar użytkownika
Pasazerka
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Pasazerka » śr lis 25, 2015 7:25 am

nie wiem jak na PU, ale na PC na pewno jest informacja, że preferencje to tylko nasze sugestie i nie możemy żądać tylko i wyłącznie takich kartek. preferencje to bardziej informacja ułatwiająca dopasowanie kartki do adresata, bo wiadomo, że wówczas z takiej kartki ucieszy się bardziej niż z jakiejś pierwszej lepszej.
jeśli ktoś ma w preferencjach kartkę, której nie mam, ale wiem gdzie mogę ją znaleźć to idę ją kupić, jeśli jednak ktoś ma życzenia takie, że nawet nie wiem czy kartki można gdzieś u mnie z tym motywem dostać to staram się wysłać po prostu ładną i możliwie najbliższą preferencjom. myślę więc, że kartka ze smerfami jak najbardziej powinna być doceniona :)
AKTUALNY ADRES: Starogardzka

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie
Awatar użytkownika
Kahlan
Z listonoszem na Ty
Kontaktowanie:

Postautor: Kahlan » śr lis 25, 2015 10:36 am

Czy na PU można filtrować kartki w czyjejś galerii wg kraju? Na PC jest, a tu jakoś nie widzę, a by mi się taka opcja przydała ;)
Awatar użytkownika
Pasazerka
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Pasazerka » śr lis 25, 2015 5:52 pm

chyba nie ma, bo też szukałam, choćby rozdzielenia między czyimiś otrzymanymi a wysłanymi.
AKTUALNY ADRES: Starogardzka

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie

Wróć do „Postcrossingowy off-topic”