Witamy wszystkich na naszym forum!

Uwaga! Uwaga! Nowe grupy w Tematycznym i Geo RR! Nowe skrzynki w TR! Zapraszamy do udziału! a:)

Tagi na każdy temat!

Polskie miejscowości na współczesnej i dawnej pocztówce, a także z czasów powojennych w naszym GEO RR! Wolne miejsca w grupach czekają na Was! Obrazek

Konkurs filatelistyczny

Moderatorzy: romanek, Delillah, Pasazerka

Awatar użytkownika
kaktus
Z listonoszem na Ty

Konkurs filatelistyczny

Postautor: kaktus » czw maja 17, 2018 7:36 pm

Ruszył konkurs filatelistyczny Europa 2018 - zagłosuj na polski znaczek!

Dziś, w Dniu Europy, rozpoczął się prestiżowy konkurs filatelistyczny EUROPA 2018. Wszystkie poczty europejskie mogły zgłosić znaczek na zadany temat, którym w tym roku były mosty. Poczta Polska na konkursowym znaczku przedstawiła Most w Tczewie. Można na niego głosować od dziś do 9 września.

Konkurs

Znaczki serii ,,Europa" są specjalnymi znaczkami wydawanymi przez europejskie administracje pocztowe. Ukazują się od 1956 r. Pomimo zmieniających się tematów emisji zawsze zawierają oficjalne logo ,,Europa" - znak towarowy stowarzyszenia publicznych administracji pocztowych PostEurop. Są też jednymi z najpopularniejszych walorów wśród filatelistów. Znaczki serii mają wyrażać współpracę pomiędzy operatorami pocztowymi oraz promować filatelistykę. Tematy, które pojawiają się w kolejnych latach pokazują wspólne korzenie, kulturę, historię i wspólne cele narodów Europy.
Jednym z przedsięwzięć promujących emisję EUROPA wśród filatelistów jest konkurs na "Najpiękniejszy znaczek EUROPA", organizowany przez PostEurop od 2002 r. Z kolei od 2007 r. zwycięzca wybierany jest w drodze konkursu internetowego na stronie PostEurop.
O wyniku konkursu rozstrzygną głosy internautów z całej Europy. Zachęcamy do głosowania na polski znaczek. Wystarczy wejść na stronę http://www.posteurop.org/europa2018 i oddać swój głos na Most w Tczewie. Głosowanie trwa od 9 maja do 9 września 2018 r. Zwycięskie znaczki zostaną ogłoszone na Zgromadzeniu Plenarnym PostEurop, które odbędzie się 3 października 2018 r. w Gruzji.

Ja już zagłosowałam - zachęcam was kochani do udziału :)
Administrator

Re: Konkurs filatelistyczny

Postautor: Delillah » pt maja 18, 2018 4:04 pm

Zagłosowałam :D
Favy | Favy PL
Otrzymane | Na wymianę
UWAGA! Widokówki oraz kocie kartki od dziś (02.03.2018) zbieram CZYSTE. Nie lubię pocztówek z easyprint więc proszę, nie wysyłaj mi ich.
http://www.houseofpostcards.pl
Basia
Rozpoznawany na poczcie

Re: Konkurs filatelistyczny

Postautor: Basia » pt maja 18, 2018 5:07 pm

Piękne :) Oczywiście popieram polski znaczek.

Wróć do „Inne”