Witamy wszystkich na naszym forum!

Uwaga! Uwaga! Nowe grupy w Tematycznym i Geo RR! Nowe skrzynki w TR! Zapraszamy do udziału! a:)

Tagi na każdy temat!

Polskie miejscowości na współczesnej i dawnej pocztówce, a także z czasów powojennych w naszym GEO RR! Wolne miejsca w grupach czekają na Was! Obrazek

Czytamy

Moderatorzy: romanek, Delillah, Pasazerka

stalowamagnolia
Więcej czystych niż wysłanych

Re: Czytamy

Postautor: stalowamagnolia » sob lut 20, 2016 9:02 pm

Dzisiaj skończyłam czytać "Chalepianką. Zapiski z Krety" Anny Laudańskiej. Kobieta od ponad 10 lat mieszka na Krecie i pisze o życiu, kuchni (jest kilka przepisów), co warto zwiedzić itp. Książka ok.

Wróciłam do "Dam złotego wieku" Kamila Janickiego. Powoli idzie.
Awatar użytkownika
Delillah
Administrator

Postautor: Delillah » ndz lut 21, 2016 7:24 am

Kończę czytać książkę Anny M. Nowakowskiej - Dziunia. I właśnie zamówiłam drugą część - Dziunia na uniwersytetach. Bardzo fajna książka :)
Favy | Favy PL
Otrzymane | Na wymianę
Zbieram widokówki z Warszawy - czyste ;) Nie lubię pocztówek z easyprint więc proszę, nie wysyłaj mi ich.
http://www.houseofpostcards.pl
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » ndz lut 21, 2016 7:16 pm

stalowamagnolia pisze:Dzisiaj skończyłam czytać "Chalepianką. Zapiski z Krety" Anny Laudańskiej.

O! Chalepiankę też czytałam. Bardzo ładnie wydana książka z pięknymi zdjęciami. I chyba tylko to z niej zapamiętałam :)
Ja teraz męczę "Niemieckiego bękarta" Camilli Lackberg. I jak poprzednie jej książki pochłonęłam, przeważnie przeczytanie jednej zajmowało mi 2 dni, tak tę czytam już tydzień i kompletnie mi nie podchodzi :|
:!: UWAGA! 1-majowy adres aktualny do końca maja 2016

Wishlist PL Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia.
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: romanek » ndz lut 21, 2016 8:41 pm

Dzięki planowanej długiej podróży do buszu kupiłem książkę do samolotu w celu "zabicia" czasu. "Morderstwo w Alei Róż" Tadeusza Cegielskiego. Jestem "w połowie", nawet ciekawa :)
In 100 years love is illegal, all your dreams will die...
А на что мне небо, да зачем эти звезды, если я останусь один...
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Zawsze chętny na kartki z Elbląga i Słupska :)
Będę wdzięczny za pocztówki bez kopert.
stalowamagnolia

Postautor: stalowamagnolia » ndz lut 21, 2016 9:29 pm

marmolada pisze:
stalowamagnolia pisze:Dzisiaj skończyłam czytać "Chalepianką. Zapiski z Krety" Anny Laudańskiej.

O! Chalepiankę też czytałam. Bardzo ładnie wydana książka z pięknymi zdjęciami. I chyba tylko to z niej zapamiętałam :)
Ja teraz męczę "Niemieckiego bękarta" Camilli Lackberg. I jak poprzednie jej książki pochłonęłam, przeważnie przeczytanie jednej zajmowało mi 2 dni, tak tę czytam już tydzień i kompletnie mi nie podchodzi :|

Książkę wydało National Geografic. Zauważyłam, że książki wydane przez to wydawnictwo zawsze są ładnie wydane i mają świetne zdjęcia.

Książki Lackberg to są książki na maks 2 dni. Nie jestem fanką, ale przeczytałam dość sporo jej książek. Łatwo, szybko i w miarę przyjemnie, niezbyt wymagające. Brałam się za nie jak chciałam coś poczytać, ale niezbyt wysilać się.
stalowamagnolia

Postautor: stalowamagnolia » pt lut 26, 2016 9:19 pm

Wczoraj wziełam się za czytanie "Wielkiego prania mózgów. Rzecz o polskich mediach" Piotra Szumlewicza.
stalowamagnolia

Postautor: stalowamagnolia » śr mar 23, 2016 9:10 pm

Obecnie "na tapecie" mam "Żelazne damy. Kobiety, które zbudowały Polskę" Kamila Janickiego.
stalowamagnolia

Postautor: stalowamagnolia » wt maja 24, 2016 2:35 pm

Zabrałam się za czytanie "Pierwszych dam Francji" Roberta Schneidera. Żony i partnerki prezydentów V Republiki prywatnie.
stalowamagnolia

Postautor: stalowamagnolia » śr cze 29, 2016 9:43 pm

Obecnie jestem na etapie czytania 2 książek:
- "Ostatnia wojna Himmlera" Roberta Conroy'a - historia "co by było gdyby", bo w 1944 Hitler ginie od przypadkowego bombardowania, spisek Stauffenberga traci rację bytu. Władzę w III Rzeszy i dowództwo nad Wermachtem przejmuje Himmler. Nawiązuje tajne rokowanie ze Stalinem a prof. Haisenberg ofiarowuje mu bombę atomową. Czyta się bardzo dobrze;
- "Łukaszenka. Niedoszły car Rosji" Andrzeja Brzezieckiego i Małgorzaty Nocuń - póki co ta książka jest mniej czytana, ale też zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
Delillah
Administrator

Postautor: Delillah » czw cze 30, 2016 5:58 am

Ja aktualnie czytam trzeci tom trylogii Remigiusza Mroza o komisarzu Forście. Z czystym sumieniem mogę polecić :)
Favy | Favy PL
Otrzymane | Na wymianę
Zbieram widokówki z Warszawy - czyste ;) Nie lubię pocztówek z easyprint więc proszę, nie wysyłaj mi ich.
http://www.houseofpostcards.pl

Wróć do „Książka & Film”