Witamy wszystkich na naszym forum!

Uwaga! Uwaga! Nowe grupy w Tematycznym i Geo RR! Nowe skrzynki w TR! Zapraszamy do udziału! a:)

Tagi na każdy temat!

Polskie miejscowości na współczesnej i dawnej pocztówce, a także z czasów powojennych w naszym GEO RR! Wolne miejsca w grupach czekają na Was! Obrazek

Konkurs-ankieta "Wigilia"

Moderatorzy: romanek, Delillah, Pasazerka

Wigilijne potrawy

Barszcz czerwony z uszkami
9
17%
Zupa grzybowa
5
9%
Zupa rybna
0
Brak głosów
Pierogi z kapustą i grzybami
8
15%
Karp smażony
5
9%
Karp w galarecie
0
Brak głosów
Ryba po grecku
2
4%
Śledzie marynowane
3
6%
Kapusta z grochem
1
2%
Kapusta z grzybami
3
6%
Gołąbki
2
4%
Sałatka jarzynowa
3
6%
Kutia
2
4%
Kulebiak
0
Brak głosów
Makówki
1
2%
Kompot z suszu
4
8%
Inne
5
9%

Liczba głosów: 53
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Konkurs-ankieta "Wigilia"

Postautor: romanek » ndz gru 13, 2015 8:47 pm

Zbliżają się Święta. Proponuję zabawę w ankietę z najbardziej popularnymi potrawami na naszych stołach. W załączonej ankiecie wybrałem najbardziej znane potrawy wigilijne w Polsce. Każdy może oddać do 5 głosów. Zobaczymy jakie potrawy byłyby na naszym "forumowym" wigilijnym stole.

Zasady:
- głosujemy w ankiecie ( można zagłosować od 1 do 5 potraw)
- wpisujemy się w temat, można zamieścić swoje komentarze

Spośród osób, które zamieszczą post pod ankietą zostanie rozlosowana kartka niespodzianka.

Zapraszam :)
In 100 years love is illegal, all your dreams will die...
А на что мне небо, да зачем эти звезды, если я останусь один...
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Zawsze chętny na kartki z Elbląga i Słupska :)
Będę wdzięczny za pocztówki bez kopert.
Awatar użytkownika
dzina
Z listonoszem na Ty
Kontaktowanie:

Re: Konkurs-ankieta "Wigilia"

Postautor: dzina » ndz gru 13, 2015 9:45 pm

dla mnie prym wiodą pierogi i rybka ;) mogę je jeść przez całe święta :mrgreen:
WYMIANA
OTRZYMANE
WISHLIST
FAV PL

kartki w kopercie? nie ma problemu
będę wdzięczna za kartki single :)
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » ndz gru 13, 2015 10:46 pm

Zup nie znoszę, barszczu też nie, karpia nie cierpię i w ogóle nie robi się go u mnie na święta, bo nikt z rodziny go nie lubi :), kapustę z grochem je u mnie tylko jedna osoba :D a sam zapach kompotu z suszu jest mnie w stanie wygonić z domu :D
Pozostałych potraw nie znam i nigdy ich nie jadłam (makówka to to samo co makowiec????), bądź nie kojarzą mi się zbytnio ze świętami, bo w sumie jadam je w ciągu całego roku.
Więc u mnie prym wiodą "inne" :D no i pierogi, bo tylko one w święta smakują NAJLEPIEJ!
Jak widać jestem dość nietypowym gościem przy wigilijnym stole :))

Eeeee...a gołąbki to danie wigilijne?? O_o
Co "kraj" to obyczaj.
:!: UWAGA! 1-majowy adres aktualny do końca maja 2016

Wishlist PL Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia.
Awatar użytkownika
Delillah
Administrator

Postautor: Delillah » pn gru 14, 2015 5:50 am

Widzisz, dla mnie nie ma świąt bez kaszy jaglanej (mówiło się przy stole że im więcej się zje tym więcej się będzie miało pieniążków ;)) i grzybów w cieście naleśnikowym. I zupa grzybowa. Musi być :D a reszta może nie istnieć :D
Favy | Favy PL
Otrzymane | Na wymianę
UWAGA! Widokówki oraz kocie kartki od dziś (02.03.2018) zbieram CZYSTE. Nie lubię pocztówek z easyprint więc proszę, nie wysyłaj mi ich.
http://www.houseofpostcards.pl
Awatar użytkownika
Pasazerka
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Pasazerka » pn gru 14, 2015 7:55 am

wybrałam barszcz czerwony, zupę grzybową, karpia smażonego, kompot z suszu i pierogi z kapustą i grzybami. pozostałych dań u mnie się nie robi, jest za to fasola jasiek, którą je się do kompotu, łazanki, sałatka ze śledziami i obowiązkowo oczywiście makowiec. kiedyś robiło się jeszcze kutię, ale teraz jakoś od kilku lat nie pojawia się u nas na stole.
uszka mogłyby być dla mnie oddzielnym daniem, bo właściwie tylko tym mogłabym się żywić przez całe święta :D do tego uszka o wiele lepiej smakują z zupą grzybową niż z barszczem... to nic, że to jedzenie grzybów z grzybami :D pierogów nie znoszę i wmuszam w siebie co najwyżej jednego. karpia robi się u nas małe kawałki więc idzie jakoś go przeżyć i nie nadziać się na kilogram ości. a kompot z suszu lubię, raz w roku :D
AKTUALNY ADRES: Starogardzka

Podaruj mi coś czego nie zdobędę sama...

moje polskie favy
mój blog pocztówkowy-podróżny
Polska - otrzymane, alfabetycznie
Basia
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: Basia » pn gru 14, 2015 10:25 am

Ja zaznaczyłam między innymi "inne", bo u nas robi się pierogi z serem na słodko i pierogi z suszonymi śliwkami.
Do tego barszcz z uszkami, zupę grzybową (koniecznie z suszonych grzybów i z łazankami), kompot z suszu oraz kutię, którą jadłam w tamtym roku po raz pierwszy. Niestety, zabrakło mi jednego punkcika, który przyznałabym dla smażonego karpia, z którego koniecznie trzeba zostawić łuskę.
Nigdy natomiast nie spotkałam się z sałatką jarzynową, gołąbkami, śledziami czy rybie po grecku podczas Wigilii.
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: romanek » pn gru 14, 2015 4:49 pm

Wybierając potrawy do ankiety przejrzałem kilkanaście portali kulinarnych (pierwszy raz w życiu) i wybrałem te, które najczęściej się powtarzały. Proszę zatem o wybaczenie,że nie ująłem wszystkich potraw z Waszych stołów :)

Makówki to rodzaj deseru wigilijnego występującego najczęściej na Śląsku. Składa się z maku (;) ) bułek, bakalii, mleka i miodu. W Zagłębiu czyli min. w Częstochowie znane jako makiełki ( aczkolwiek w naszej części województwa śląskiego jest to mniej znane, u mnie nigdy nie było.)
Każdy region ma modyfikacje potraw. Słyszałem nawet o żurku :) Zupa rybna występuje głównie na Śląsku. U mnie w domu są dwie zupy, barszcz i grzybowa. Inna tradycja to kromka chałki, którą każdy dostaje przed kolacją i przygryza do każdego dania, tak, aby zakończyć na kompocie z suszu. :)

Co do terenów zachodnich, tradycje są tam raczej pomieszane ze względu na ludzi, którzy tu przybyli z części wschodniej po zagarnięciu tychże przez Rosję.

Gołąbki wigilijne były również dla mnie zaskoczeniem. Zamiast mięsa stosuje się grzyby, a zamiast sosu pomidorowego-grzybowy. Kiedyś je polecała Steczkowska. Natomiast nie wiem z jakiego regiony pochodzi to danie.
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Basia
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: Basia » pn gru 14, 2015 5:14 pm

Justyna Steczkowska? Jej rodzina jest z moich stron, a jej wujek mieszkał z 2 km ode mnie. Ale o gołąbkach wigilijnych nie słyszałam.
Awatar użytkownika
romanek
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: romanek » pn gru 14, 2015 5:20 pm

Basia pisze:Justyna Steczkowska? Jej rodzina jest z moich stron, a jej wujek mieszkał z 2 km ode mnie. Ale o gołąbkach wigilijnych nie słyszałam.

Tu jest dowód :)
http://polki.pl/kuchnia_gwiazdy_artykul,10016638.html
Pocztówkowa Polska-blog
Otrzymane kartki
Romano blog
Awatar użytkownika
marmolada
Rozpoznawany na poczcie

Postautor: marmolada » pn gru 14, 2015 5:35 pm

romanek pisze:Wybierając potrawy do ankiety przejrzałem kilkanaście portali kulinarnych (pierwszy raz w życiu) i wybrałem te, które najczęściej się powtarzały. Proszę zatem o wybaczenie,że nie ująłem wszystkich potraw z Waszych stołów :)

Wybaczamy :) Niemożliwością byłoby wymienienie wszystkich potraw, bo tak jak wspomniałeś co region Polski, to inne zwyczaje, no i wydaje mi się, że każdy trochę modyfikuje te potrawy wg własnego uznania.

romanek pisze:Makówki to rodzaj deseru wigilijnego występującego najczęściej na Śląsku. Składa się z maku (;) ) bułek, bakalii, mleka i miodu.

O raany, ale to musi być przepyszne :o Uwielbiam wszystko co makowe! Czym więcej maku tym lepiej :D

romanek pisze:Inna tradycja to kromka chałki, którą każdy dostaje przed kolacją i przygryza do każdego dania,

Mówisz o takiej słodkiej chałce?

romanek pisze:Gołąbki wigilijne były również dla mnie zaskoczeniem. Zamiast mięsa stosuje się grzyby, a zamiast sosu pomidorowego-grzybowy.

No właśnie zaskoczona byłam tymi gołąbkami, za względu na mięso, ale tak podejrzewałam, że to jakieś przerobione danie :)
:!: UWAGA! 1-majowy adres aktualny do końca maja 2016

Wishlist PL Otrzymane alfabetycznie i tematycznie
Proszę, nie wysyłaj do mnie kartek w kopercie. Dziękuję.
Zbieram kartki wysłane z kraju pochodzenia.

Wróć do „Zakończone konkursy”